Idea

Koncept výživy Metabolic Balance vznikol na základe dlhodobého odborného výskumu vplyvu stravy na priebeh telesných procesov a tým aj na zdravie a blaho človeka.

Stravovacie návyky a potraviny, ktoré sa považujú v dnešnej dobe za bežné, nie sú zďaleka vhodné pre každého. Prirodzená samoregulácia tela sa môže narušiť, v dôsledku čoho vznikajú choroby a obezita.

Metabolic Balance vplýva práve na tieto oblasti s presvedčením:

Keď sa zameriate na odstránenie príčiny a docielite opäť metabolickej rovnováhy, zmiznú aj symptómy nevyváženosti. 

 

Ako sú okrem iných:

 • nadváha,
 • alergie,
 • ochorenia podmienené výživou.

Nutričný koncept

Optimálne výsledky

Metabolic Balance  je celostný koncept výživy založený na intenzívnej a individuálnej starostlivosti, čoho základ tvorí osobný plán výživy. 

Tento jasný a jednoducho koncipovaný plán ukazuje:

 • aké potraviny by ste mali jesť a ktorým sa vyhýbať,
 • v akých množstvách by ste tieto potraviny mali konzumovať,
 • ako by ste jednotlivé potraviny mali kombinovať,
 • kedy a ako by ste mali jedlá pripravovať a jesť,
 • ako prejsť všetkými 4 fázami až k novému, lepšiemu ja.

Individuálny & jedinečný

Tak ako vy!

Každý plán výživy je skutočne jedinečným exemplárom, pretože základom pre jeho spracovanie sú:

 • krvné vyhodnotenia,
 • obvody tela,
 • osobné údaje.

Metabolic Balance teda prispôsobuje nutričný program náročným potrebám klienta, ako sú aj:

 • alergie,
 • ochorenia,
 • individuálne preferencie a averzie.

Skvelá príležitosť pre rastúci počet ľudí, ktorí už majú obmedzenia vo výžive  - ale aj pre všetkých, ktorí kladú dôraz na svoje zdravie.

 

Vyžiadajte si našu exkluzívnu brožúru!

S ľahkosťou k zdraviu & vitalite

Rôzne témy, pre každého niečo » ako resetovať metabolizmus » 36 krvných hodnôt » diabetes mellitus » hypertenzia » obezita » výživa seniorov » túžba po deťoch » menopauza » štúdia a vedecká evaluácia » a samozrejme aj referencie klientov a odborníkov z praxe.

Od brožúrky vás delí zopár klikov.

Žiaden obežník (newsletter), žiaden spam!

Zdravie našich klientov 

Pomocou osobného poradenstva 

Zmena stravovania a životného štýlu je jednou z najzložitejších zmien a preto potrebuje čas a trpezlivosť, teda nie je úplne jednoduchá. Môžete čeliť mnohým výzvam a výkyvom, ale nemusíte sa báť - na ceste za štíhlym a zdravým telom nebudete sami. Môžete sa vždy spoľahnúť na svojho poradcu - profesionálneho nutričného terapeuta, skúseného lekára tradičnej, alternatívnej alebo prírodnej medicíny, lekárnika alebo výživového poradcu.

Všetci naši poradcovia sú vyškolení pre prácu s programom Metabolic Balance. Váš osobný plán výživy a podpora vášho poradcu vám zaistí vyhliadky na skutočný úspech.

S Metabolic Balance je chudnutie oveľa jednoduchšie, než sa zdá a bez jojo efektu!

Ako prebieha Metabolic Balance?

Cesta k cieľu

S Metabolic Balance sa k vám dostáva jedinečný, vám na mieru šitý, program úpravy metabolizmu, ktorý vás optimálne podporí na ceste ku zdraviu. Už vám nič nestojí v ceste, začnite hneď!

Želáte si intenzívne a osobné konzultácie prostredníctvom profesionálneho poradcu Metabolic Balance v okolí vášho bydliska? Pomocou vyhľadávača nájdete poradcov vo vašom blízkom okolí.
Chceli by ste byť flexibilný bez potreby cestovať? Potom je Metabolic Balance - online, to správne riešenie pre vaše potreby. Takéto poradenstvo je realizované poradcom v našej Slovenskej centrále v Bratislave.
Spoznáte Metabolic Balance, osobne prediskutujete svoje ciele a predstavy a poskytnete potrebné údaje ako základ pre váš osobný plán výživy.
Analýza vašich krvných hodnôt tvorí základ na zostavenie vášho osobného plánu výživy.
Váš osobný plán výživy obsahuje zdravé, rozmanité a vyvážené návrhy vo forme denného menu. Budete prekvapený, aké ľahké je stravovanie. Osem pravidiel Metabolic Balance a moderná mobilná aplikácia vám pomôžu. Ďalšiu cennú podporu vám poskytne aj klientská komunita napr. na sociálnej sieti. 
Od začiatku máte pri sebe osobného poradcu Metabolic Balance alebo formu online poradenstva. Ak máte otázky, potrebujete motivačné tipy, obráťte sa na neho.
Teraz začína váš 4 – fázový program. 1. fáza – odľahčovacie dni: telo sa čistí. 2. fáza – v prvých dvoch týždňoch sa prísne držte vášho osobného zoznamu potravín a pravidiel. Potom do vášho zoznamu pribudnú oleje a aj obľúbené jedlá, kedy môžete jesť, čo chcete. 3. fáza – zoznam potravín vo vašom pláne sa rozširuje, menia sa porcie.  4. fáza – na základe vašich skúseností z predošlých fáz samostatne experimentujte, čo vám robí dobre a čo nie. Pomaly sa odchyľujete od vášho plánu, ale zároveň si zachovávate svoje novo nadobudnuté stravovacie návyky.

Často kopírovaný, avšak nedosiahnuteľný 

S Metabolic Balance je to rovnako ako so všetkými dobrými vecami na svete.  Každý chce kúsok z koláča.  Plagiáty a kópie rastú ako huby po daždi. 

Môžeme vás ubezpečiť, že dostanete výlučne originálny produkt spoločnosti Metabolic Balance GmbH & Co. KG, ak na ňom stojí "Metabolic Balance" a verifikačné údaje k plánu,  

Ak chcete vedieť, či  je váš plán výživy skutočne originál a pochádza z našej dielne, použite našu exkluzívnu kontrolu pravosti.

Našej línii ostávame verní 

My v spoločnosti Metabolic Balance sme a zostaneme presvedčení, že seriózna úprava metabolizmu by sa nikdy nemala zaobísť bez krvnej analýzy. 

 • Len tak si môžu byť poradcovia aj klient istí, že neexistujú žiadne ohrozujúce ochorenia, ktoré by aktuálne vylúčili možnosť účasti na programe pre úpravu metabolizmu.
 • Len tak môžu byť predtým neznáme metabolické poruchy rozpoznané a brané do úvahy pri spracovaní osobného nutričného plánu.

 

Metabolic Balance Ernährungsplan

Nenašli ste poradcu vo svojom okolí? 

Máte záujem o online poradenstvo?

Neváhajte kontaktovať náš tím Metabolic Balance Slovakia.

Kontaktujte nás!