Resetujte svoj metabolizmus 

Ste pripravení podporiť váš metabolizmus zdravou výživou a zažiť novú kvalitu života?

Náš metabolizmus môžu vyviesť z prirodzenej rovnováhy rôzne nutričné faktory (príliš veľa sacharidov, denaturovaná strava, atď). Nemusí to však zájsť až tak ďaleko, pretože s úpravou metabolizmu, nutričným konceptom Metabolic Balance navrátite váš metabolizmus opäť do rovnováhy.

Dokonca sa môžu zlepšiť ochorenia podmienené výživou, tým samozrejme aj kvalita života. Pretože ak sa človek necíti dobre alebo je bez energie, ovplyvní to všetko, vrátane súkromného a sociálneho života.

Vyžiadajte si našu exkluzívnu brožúru!

S ľahkosťou k zdraviu & vitalite

Rôzne témy, pre každého niečo » ako resetovať metabolizmus » 36 krvných hodnôt » diabetes mellitus » hypertenzia » obezita » výživa seniorov » túžba po deťoch » menopauza » štúdia a vedecká evaluácia » a samozrejme aj referencie klientov a odborníkov z praxe.

Od brožúrky vás delí zopár klikov.

Žiaden obežník (newsletter), žiaden spam!

Metabolizmus potrebuje: enzýmy a hormóny 

Metabolizmus regulujú enzýmy a hormóny. Usmerňujú životne dôležité funkcie. Enzýmy pôsobia ako katalyzátory, uvádzajú telesné funkcie do chodu a zúčastňujú sa vo väčšej miere na procesoch chemických premien. 
Hormóny, ktoré sa vytvárajú endokrinnými žľazami – ako napr. inzulín v podžalúdkovej žľaze - zasahujú priamo do regulačných procesov a zodpovedajú za celkový „energetický manažment“ tela.

Na tvorbu a ich funkciu potrebujú enzýmy a hormóny stavebné látky, ktoré sa získajú z každodenného príjmu potravy. Ak nedodáme požadovanú výživu alebo nie v dostatočnom množstve, môže sa metabolická rovnováha ľahko vykoľajiť. To môže spôsobiť nielen nadváhu. Je veľa ochorení, ktorých príčinou je tzv. ochorenie metabolizmu, ako je to v prípade Diabetes II.

Správny spôsob výživy je tým základným predpokladom regulácie enzymatickej a hormonálnej tvorby – a tu začína individuálny nutričný program Metabolic Balance. Každý človek je indivíduum so svojimi vlastnými stravovacími návykmi, preto sa na základe krvného vyšetrenia a osobných údajov zhotovujú individuálne, osobné stravovacie odporúčania. Tak dodáte svojmu organizmu stravu, ktorú skutočne potrebuje, a prirodzene znovu nastolí metabolickú rovnováhu.