Krvný obraz a to, čo odhaľuje 

Každý človek je jedinečný. Teda aj stravovacie návyky, ako aj stav metabolizmu sa u každého človeka líšia. Krvné hodnoty najlepšie odzrkadľujú tieto odlišnosti, slúžia na analýzu zdravia a umožňujú vyvodenie opatrení, napr. vzhľadom na možné nedostatky alebo prebytky živín.

Rozmanitosť a rozsah krvných hodnôt, pochádzajúcich z malého a veľkého krvného obrazu, sú pre laikov len ťažko zrozumiteľné. V prípade Metabolic Balance je hĺbková analýza krvi nevyhnutným nástrojom pre udržateľnú úpravu metabolizmu.

Preto sme pre vás vytvorili exkluzívnu správu k téme „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“.

Správa vysvetľuje: Dôležité krvné hodnoty v detaile - leukocyty - erytrocyty - krvný cukor (glukóza) - cholesterol - kyselina močová - hemoglobín - hematokrit - MCV - MCHs.

Exkluzívna správa: „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“ úplne zadarmo. Zadajte svoju e-mailovú adresu a my vám obratom pošleme odkaz na stiahnutie správy. Vyžiadajte si ju hneď teraz!

Žiaden obežník (newsletter), žiaden spam!

5 dôvodov, prečo by ste si mali prečítať našu exkluzívnu správu:

 • Dozviete sa, ktoré krvné parametre sa hodnotia pri analýze krvi a čo hovoria o vašom zdravotnom stave.
 • Naučíte sa, ako zdravou a zároveň vhodnou výživou udržateľne zlepšovať krvné hodnoty.
 • Uvidíte, ako môžete predchádzať ochoreniam podmieneným výživou, ako je cukrovka 2. typu alebo metabolický syndróm.
 • Budete vidieť, ako môže údajne zdravá strava, negatívne ovplyvniť metabolizmus. 
 • Uvidíte, ako môžete programom úpravy metabolizmu Metabolic Balance udržať zdravé krvné hodnoty.

Žiaden spam, žiaden obežník (newsletter)!

Náhľad do exkluzívnej správy „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“.

Diabetes - trvalo udržateľné zlepšenie príznakov prostredníctvom výživy

Čísla sú desivé: Celosvetovo trpí cukrovkou asi 415 miliónov ľudí (asi 8,9% z celkovej populácie). Iba v Nemecku je diabetom postihnutých asi 7 miliónov ľudí. Na Slovensku dnes žije približne 400 000 diabetikov, pričom každým rokom pribúda vyše 20 000 nových pacientov.  A trend stále rastie.

Viac ako 90% všetkých „cukrovkárov" trpí „získanou“ formou cukrovky (diabetes mellitus 2. typu). Hlavnou príčinou je nezdravá výživa spolu s nadváhou a nedostatočnou pohybovou aktivitou.
S pomocou zdravej a zároveň správnej výživy prispôsobenej metabolizmu jednotlivca sa môžu zmierniť príznaky cukrovky a výrazne znížiť externá kompenzácia inzulínu.

Chcete vedieť viac k téme „cukrovka a inzulín"? Potom si stiahnite bezplatnú exkluzívnu správu „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“. Stačí ak do formulára uvediete svoj e-mail.

Cholesterol - základ pre esenciálne látky


V exkluzívnej správe „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“ sa dozviete viac užitočných informácií o cholesterole, ako je napr. rozdiel medzi „dobrým“ cholesterolom (HDL cholesterol) a „zlým“ cholesterolom (LDL cholesterol).

Cholesterol je dnes viacmenej nepochopená látka. Pri príliš vysokej koncentrácii môže viesť k ateroskleróze (upchatiu ciev), a teda z dlhodobého hľadiska k infarktu myokardu alebo k mozgovej príhode.

Zároveň je však cholesterol východiskovou substanciou pre hormóny, ako sú napr. pohlavné hormóny. Taktiež žlčové kyseliny potrebné na trávenie tukov (tukov) a vitamín D tiež nazývaný „slnečný hormón“ sa tvoria aj z cholesterolu. Cholesterol je pre ľudský organizmus nevyhnutný. Je zabezpečovaný ako potravou, tak vlastnou syntézou.

Zdravá výživa, berúc do úvahy vyvážený pomer makro- živín (sacharidov, bielkovín, tukov) zabezpečuje hladinu cholesterolu v udržateľnej rovnováhe.

Zadajte svoj e-mail a dostanete správu s odkazom na stiahnutie našej exkluzívnej správy do vašej poštovej schránky.

Žiaden spam, žiaden obežník (newsletter)!

Kyselina močová - príčiny zvýšenej hladiny v krvi 

Kyselina močová je konečný produkt metabolizmu purínov. Je to metabolický produkt, ktorý telo nepotrebuje, a preto sa do značnej miery vylučuje obličkami, ale aj črevom.

Zvýšená kyselina močová (hyperurikémia) v krvi môže mať mnoho príčin:

 • zvýšený príjem purínov stravou (napr. vnútornosti)
 • nedostatočné vylučovanie
 • zvýšená produkcia prostredníctvom prestavby alebo rozpadu buniek 
 • lieky (napr. antihypertenzíva)
 • ochorenie obličiek
 • alkoholizmus
   

Zvýšená hladina kyseliny močovej sa často paušálne považuje za následok nadmerne vysokého príjmu purínov v strave. Väčšina kyseliny močovej v tele je však spôsobená vlastným rozkladom bielkovín zo svalových buniek v tele.

Je preto potrebné dôsledné hodnotenie kyseliny močovej s ohľadom na všetky relevantné faktory. Hladina kyseliny močovej sa môže upraviť pomocou programu pre úpravu metabolizmu založeného na krvnej analýze.

Chcete vedieť viac o „kyseline močovej“? V exkluzívnej správe „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“ dostanete ďalšie zaujímavé informácie. Vyžiadajte si správu hneď!

Žiaden spam, žiaden obežník (newsletter)!

Metabolic Balance

Nutričný program na základe krvnej analýzy 

Určite uznáte, že dôkladná analýza individuálnych krvných hodnôt má zmysel a len tak je možné spoľahlivo vyhodnotiť metabolizmus človeka. 

Vo videu sa dozviete, ako sa môžete stať dirigentom svojho metabolizmu a udržať ho v rovnováhe. Zároveň vo videu lekári informujú o úspechu liečby svojich pacientov s nutričným programom Metabolic Balance (preklad sa pripravuje). 

Urobte si svoj vlastný obraz a presvedčte sa osobne o účinnosti nášho nutričného programu. Začnite už dnes žiť zdravší a vitálnejší život! 

Žiaden spam, žiaden obežník (newsletter)!