30.09.2019

Chlebový kvások

Ako pripraviť chlebový kvások. Pečeniu kváskového ražného chleba predchádza príprava kvásku. Potrebujete len (ražnú) múku, vodu a 5 dní času.

Čítať ďalej

30.09.2019

Chutné nátierky

Presvedčte sa sami, aké ľahké je premeniť našu špeciálnu semienkovú zmes Metabolic Balance na chutnú nátierku. Hodia sa k nej takmer všetky druhy zeleniny. Dobrú chuť!

Čítať ďalej

30.09.2019

Ražný chlieb

Upiecť si svoj vlastný domáci chleba zo 100% ražnej múky a kvásku nie je tak ťažké, ako si mnohí myslia. Potrebujete len niekoľko málo prísad a čas.

Čítať ďalej

30.09.2019

Šošovicové výhonky s hruškou

Chutný recept s výhonkami, nielen pre vegánov a vegetariánov. Klíčenie strukovín a semien je vhodným zdrojom vitálnych látok predovšetkým počas zimného obdobia. Dobrú chuť!

Čítať ďalej

31.07.2019

Keď sa z neškodnej látky stane alergén. Ach, tie alergie!

Dnes vieme, že niet jedinej príčiny, pretože vývoj alergických ochorení zvyčajne zahŕňa niekoľko faktorov. Rôzne však odlišné faktory majú jednu vec spoločnú: premôžu imunitný systém...

Čítať ďalej

31.07.2019

Čerstvé klíčky, dokonalý životabudič

Telo potrebuje predovšetkým po zime vzpruhu. Okrem športu a dostatku spánku by sme si mali dopriať zdravú a vyváženú stravu. Práve klíčky patria medzi zázrak v kuchyni a navyše sú k dostupné po celý rok.

Čítať ďalej

31.07.2019

Malinké množstvo, veľký účinok!

Koľko druhov sekundárnych rastlinných látok nám príroda ponúka, ešte nie ne vybádané. Vieme však, že sa v rastlinách netvoria v prvej línií pre ich rast, ale ako ochrana pred UV- žiarením, škodcami či pred chorobami alebo pre tvorbu farby. Sú tvorené rastlinami v stopovom množstve ale ich účinok sa rovná liečivu, ktoré vytvorila príroda.

Čítať ďalej

31.07.2019

Obvod pása a stres a ako to spolu súvisí?

Tukové bunky nie sú len zlé, plnia množstvo úloh. Avšak popri strave je trvalý stres jednou z hlavných príčin nadmerného vnútorného brušného tuku. Prečo a ako súvisí stres s nadváhou alebo vicserálnym tukom?

Čítať ďalej

31.07.2019

Radšej staré, než krásne! 

Staré odrody jabĺk sú pre zdravie hotový multi-talent.

Čítať ďalej